Demirkapı Konak, safranbolu, safranbolu evleri, safranbolu konakları, safranboluda konaklama, safranbolu otel, safranbolu tarihi evleri, tarihi safranbolu evleri, safranbolu oteller, safranbolu gezi, safranbolu tatil, safranbolu pansiyon, safranbolu turizm, safranbolu eski evler, safranbolu hamam, safranbolu tur, safranbolu rezervasyon, safranbolu konakları, safranboluda düğün, safranboluda yemek, safranboluda yılbaşı, safranbolu yöresel yemek        ANASAYFA      KONAĞIMIZ VE SAFRANBOLU       ODALARIMIZ      SAFRANBOLU TARİHİ YERLER     BİZE ULAŞIN     Kampanya&Duyurular      Demirkapı Konak, safranbolu, safranbolu evleri, safranbolu konakları, safranboluda konaklama, safranbolu otel, safranbolu tarihi evleri, tarihi safranbolu evleri, safranbolu oteller, safranbolu gezi, safranbolu tatil, safranbolu pansiyon, safranbolu turizm, safranbolu eski evler, safranbolu hamam, safranbolu tur, safranbolu rezervasyon, safranbolu konakları, safranboluda düğün, safranboluda yemek, safranboluda yılbaşı, safranbolu yöresel yemek (370) 712 00 75

Safranbolu' da Gezilecek Görülecek Yerler...

Tarihi Yerler:

Kentin turistik ve tarihi eserlerin yoğunlaştığı bölge olan 'çarşı' kesiminde en güzel panoramik görüntü Hıdırlık Tepesi'nden alınmaktadır.Karşı tepede bulunan Eski Hükümet Binası artık Kent tarihi Müzesi olarak kullanılmaktadır.Müzenin arkasında Saat Kulesi , Cephane Binası , Eski Hapisane Binası görülmesi gereken yerlerdir.

Kentteki 25'in üstündeki tarihi camilerden Köprülü Mehmet Paşa Camii , İzzet Mehmet Paşa Camii, Kazdağlıoğlu camii, Dağdelen Camii, Kaçak Camii, Mescit Camii, Ulu Cami(Ayastefanos Kilisesi) ile Cinci Hanı ve Cinci Hamamı yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdikleri tarihi eserlerdir.Demirciler , Bakırcılar , Semerciler Çarşıları ile Yemeniciler arastası Safranbolu ticaret ve zenaati hakkında bizlere ışık tutmaktadır.

Arkeolojik alanlar:

Hacılarobası ,Çavuşlar , Üçbölük , Akören köylerinde çok sayıda kaya mezarı ile ilçedeki tümülüsler sayılabilir.
Turistik Yerler:
Merkeze sadece 10 km. uzaklıkta bulunan Yörük Köyü , tarihi evleri ve yapıları dolayısıyla 1997 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığınca koruma altına alaınmış , Safranbolu'nun küçük bir maketi gibidir.İncekaya Su Kemeri , Dünyada sadece iki tane bulunan ve Tokatlı Kanyonu'nun 80 m. üzerindeki cam teras ve Bulak (Mencilis) Mağarası mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Düzce Kanyonu , Sırçalı Kanyonu , Tokatlı Kanyonlarında foto , safari ve tracking olanakları bulunmaktadır. Sarıçiçek Yaylası ve Safranbolu'ya sadece 30 km. uzaklıktaki Dünyaca ünlü Yenice Ormanları doğayı , yürüyüşü ve fotoğraf çekmeyi sevenler için keşfedilmeyi beklemektedirler.