Demirkapı Konak, safranbolu, safranbolu evleri, safranbolu konakları, safranboluda konaklama, safranbolu otel, safranbolu tarihi evleri, tarihi safranbolu evleri, safranbolu oteller, safranbolu gezi, safranbolu tatil, safranbolu pansiyon, safranbolu turizm, safranbolu eski evler, safranbolu hamam, safranbolu tur, safranbolu rezervasyon, safranbolu konakları, safranboluda düğün, safranboluda yemek, safranboluda yılbaşı, safranbolu yöresel yemek        ANASAYFA      KONAĞIMIZ VE SAFRANBOLU       ODALARIMIZ      SAFRANBOLU TARİHİ YERLER     BİZE ULAŞIN     Kampanya&Duyurular      Demirkapı Konak, safranbolu, safranbolu evleri, safranbolu konakları, safranboluda konaklama, safranbolu otel, safranbolu tarihi evleri, tarihi safranbolu evleri, safranbolu oteller, safranbolu gezi, safranbolu tatil, safranbolu pansiyon, safranbolu turizm, safranbolu eski evler, safranbolu hamam, safranbolu tur, safranbolu rezervasyon, safranbolu konakları, safranboluda düğün, safranboluda yemek, safranboluda yılbaşı, safranbolu yöresel yemek (370) 712 00 75

KONAĞIMIZ VE SAFRANBOLU ...

Tarihin başkentinde unutulmaz bir tatil için doğru adresteniz ;

   Safranbolu Demirkapı konak, Dünya kenti Safranbolu'da aileniz ve sizler için güzel bir alternatif olarak hizmete başlamıştır.
   Safranbolu denince akla ilk gelen evleri , tarihi korumanın en güzel örnekleri olarak akla gelmektedir. Bizlerde Safranboluda'ki korma altındaki konağımızı aslına uygun olarak , uzn süreli bir uğraş ve çabalarımızın sonucu bu konağımızı restore ettik ve burayı hizmete açmanın , hizmet verebilmenin gururu içerisindeyiz.

   Konağımız 1864 yılında yapılmış ve orjinalliği muhafaza edilmiştir. Konağımızda sizleri ailenizle birlikte özenle misafir etmekten onur duyacağız.
Geçmişten Geleceğe Yolculuğa hazırsanız sizleri bekliyoruz ,

**** H İ Z ME T L E R İ M İ Z ****
* Telefon , Wireless Internet
* Saç kurutma makinesi , Led TV , Merkezi sistem uydu
* Kaloriferli odalar
* WC , Duş , 24 saat sıcak su Tüm odalarımızda standart olarak sunulmaktadır.

Sabah kahvaltısı yöresel ürünleriyle birlikte, Konağımız eskiyle yeninin buluştuğu harika bir mekandır. Konağımızda kendinizi çok özel ve ayrıcalıklı hissedeceksiniz. Misafirlerimizin ücretsiz yararlanabileceği açık otopark hizmetimiz mevcuttur.

Kısa Tarihimiz:

   Konağımızın tarihi yaklaşık 200 yıla dayanmaktadır. Konağımızın olduğu mevkii önceden Bizans dönemine ve devletinin yaşamış olduğu bölgedir. (395- 1453) Bizans dönemindeki ismi Dadybra (Dadibra) , Müslüman arap akınları karşısında bir müstahkem kale olarak (Akratia) kurulmuş ve önem kazanmıştır.
   Selçuklular zamanında kentin adı Zalifre olmuştur. Beylikler döneminde ve osmanlıların ilk zamanında kentin adı Borglu ve Borlu şeklini almıştır. 18. yy ortalarında "Zağfiran – ı Borlu" 19.yy son çeyreğinden itibaren "Zağfiranbolu" , son olarakta "Zafranbolu" ve "Safranbolu" biçimine dönüşmüştür. Kente adını veren Safran bitkisi kendi ağırlığının yüzbin katı kadar sıvıyı sarı renge boyayabilme özelliğine sahiptir. Bu ilgi çekici bitkinin Dünyada üretildiği ender yerlerden biri Safranbolu'muzdur. Safranbolu Karabük sınırları içerisinde yer alır ve Unesconun 1994 tarihinde Dünya miras listesine aldığı önemli şehirlerimizdendir. Dünyanın Dört bir köşesinden gezginlerin ziyaret ettiği , Yüzyıllık tarihi konakları ve sokakları eski çarşısı ile 18. ve 19. yüzyılda Türk toplumunun yaşam tarzını yansıtmaktadır. Safranbolu yılın 12 ayı yerli yabancı misafirleri ağırlamaktadır.